073-2865666 :’טל
English

גיוס הון

על מנת לסייע לך בהקמת/הרחבת עסקך, נסייע לך בבחירת אפיק המימון המתאים לך ולעסקך ובהכנת תוכנית מימון, תזרים מזומנים ומצגת, לגיוס הון.

מקורות המימון

  • משקיעים פרטיים

  • קרנות ממשלתיות

  • מדען ראשי

  • בנקים

גיוס הון – מדריך לגיוס הון התחלתי לחברות הזנק

המשימה הקשה ביותר בתחילתה של כל חברת סטארט אפ היא גיוס ההון הראשוני. מחקרים מראים שקרנות הסיכון דווקא מעוניינות להשקיע בחברות בשלבן ההתחלתי (seed money), וכי החברות הישראליות זוכות אצלן להצלחה לא מבוטלת.

לא ברור מהו המספר המדויק של החברות אשר נדחות על ידי הקרנות, אך ידוע לכל כי מנהלי קרנות בודקים מיזמי סטארט אפ רבים, ודוחים רבים, וכי כל קרן בוחרת להשקיע במספר חברות קטן מדי שנה.

בפרק זה, נפרט מספר דרכים להשגת מימון ראשוני לחברת הסטארט אפ שלכם, על סוגי המשקיעים הקיימים בשוק, וננסה להכווין את הקורא אל הדרך המתאימה לו בתהליך גיוס ההון.
נישמח לסייע לכם בתהליך הגיוס...

מלאכים - Angales
מלאך הוא בעל הון, אשר אינו משויך לקבוצת משקיעים או קרן הון סיכון. השימוש הנפוץ בכספי משקיעים מסוג זה הוא בתחילת תהליך הקמת הסטארט אפ, מומלץ לנהוג בפיקחות בתהליך, קיים יתרון ל- Angle אסטרטגי, "כסף חכם" כלומר שמעבר להשקעה הראשונית, למשקיע יכולת לתרום להתפתחות החברה בקשרים, ידע, וניסיון בתחום.

קרנות הון סיכון - Venture Capitals
קרנות הון סיכון מגייסות את כספיהם מבעלי הון פרטיים ובנקים. קרן הון סיכון היא המשקיע אשר למעשה נותנת את התקציב התעשייתי / תפעולי למרבית חברות הסטארט אפ. אל קרנות הון הסיכון יש להגיע מוכנים, מצוידים בהמון מוטיבציה, קסם אישי, וכמובן מלווים בתוכנית עסקית מקצועית ומפורטת אשר תציג את הרעיון שלכם בצורה הכי מושכת שניתן.

בפנייה לקרן הון סיכון יש לבדוק את תחם ההתמחות של הקרן והשלב בו מעוניינת הקרן להיכנס כמשקיעה, היות וישנן קרנות המעוניינות להיכנס רק לפרויקט אשר נמצא בשלב הנבת רווחים בלבד. כמו כן יש לבדוק את גודלה של הקרן מול ציפיות ההשקעה שלכם.

פנייה לחממה טכנולוגית
הפנייה לחממה טכנולוגית מחייבת רעיון חדשני, המלווה בתוכנית עסקית ותוכנית שיווקית נרחבת, ואשר יזמיו הנם מדענים בעלי תארים אקדמאים ובעלי הישגים מוכחים. השלבים בפנייה לחממה טכנולוגית הם:
הפגישה הראשונה, בה מתבקשים היזמים להציג את הרעיון באופן מילולי. פגישה נוספת עם מנהל החממה ומנהל הסיוע לפרויקטים, בה יושם דגש על הגדרת המוצר, המודל העסקי והאפשרויות לקניין רוחני.

בשלב השלישי יתקיים מפגש עם וועדת הפרויקטים של החממה, ובמידה והפרויקט יאושר על ידיה, תכתב חוברת הפרויקט, אשר תוגש למנהל החממות. במנהל החממות ימונה בודק מקצועי לפרויקט, אשר ייפגש עם היזמים וייתן את דעתו לסיכויי הצלחת הפרויקט. בסיום שלב זה (שלב רביעי), יוצג הפרויקט בפני ועדת ההיגוי של המדען הראשי, אשר תקבע אם לאשר תקציב או לדחות את הפרויקט.

גיוס משקיעים - חשוב לדעת
במיזמים פרטיים הדרכים המומלצות להשגת מימון ראשוני לחברת סטארט אפ היא בפנייה למשקיעי Angel ולקרנות הון סיכון. חשוב לחתום על הסכמי סודיות לפני הצגת הרעיון. הפגישה הראשונה עם המשקיעים היא הפגישה הגורלית בתהליך הגיוס, אליה כדאי להגיע מוכנים.

חשוב לזכור כי בהשקעה בחברות סטארט אפ קיים אלמנט הרגש, היות והוכחת הפרויקט היא כמעט בלתי אפשרית מטבע הדברים, ולכן עליכם להיות מצוידים במיטב כישוריכם הבין-אישיים. השקיעו מאמץ בבניית המצגת למיזם, ואם ניתן במודל אב-טיפוס ראשוני. השקיעו ככל שתוכלו
בתוכנית העסקית, היא זו שתוביל את החזון שלכם להגשמה. בהצלחה.

למידע נוסף צור קשר...

 

חברתנו מסייעת בגיוס הון והגשה למגוון קרנות מימון לעסקים המספקות הלוואות לעסקים בתנאים נוחים. הלוואות אלו לעסקים ניתנות בעזרתן של עמותות פילנתרופיות, מוסדות ממשלתיים, גופים ציבוריים, בנקים, המציעים הלוואות לעסקים שע"פ רוב הינם בתנאים מועדפים על אלו של הבנקים.

להלן קרנות נוספות איתם אנחנו משתפים פעולה:

2. קרן קורת לעסקים קטנים

קרן המעניקה עד 600,000 ש"ח בתנאים מועדפים לעסקים קטנים

3. קרן חיפה בוסטון

קרן המעניקה עד 100000 ¤ בריבית קבועה של 2% בשנה ושני ערבים

4. קרן לעסקים בינוניים

קרן חדשה לעסקים בינוניים הוקמה בעקבות המשבר הכלכלי במטרה לסייע לעסקים בינוניים. הממשלה תעמיד בטחונות בהיקף של 70% לטובת קרן זו המיועדת לעסקים בינוניים.

5. קרן קורת לנשים

קרן ייעודית לנשים המעניקה הלוואות של עד 20,000 ש"ח בתנאים מועדפים

שם
טלפון
דוא''ל

עמיאל אברהמוב - מנכ"ל סל פרחים בע"מ,  אורן מזור מנכ"ל משק מזור

מטרתנו הייתה לבדוק את כדאיות הקמת מיזם לגידול זן חדש של ענף ירוק. לאחר שבחנו מספר חברות ייעוץ, החלטנו שחברת Vision Point תבצע את הפרויקט שכלל:

1. סקר שוק בשווקים הבינלאומיים
2. הכנת תוכנית עסקית
3. הערכת שווי לפרויקט

אנחנו ממליצים בחום על חברת Vision Point והצוות, לביצוע משימות ופרויקטים בשוק הישראלי והבינלאומי

לעיון במסמך המקור לחץ כאן

מסחור הטכנולוגיה

א. חיפוש פטנטים

השלב הראשון במסחור כל רעיון טכנולוגי - הוא לבצע סקר שוק בכדי לבדוק אם הרעיון – מוצר – שירות – מודל עסקי כבר קיים. לשם כך, ניתן לבצע חיפוש באמצעות מאגרים חופשיים המצויים באינטרנט בשלב הראשון ובשלב השני יש לבצעו באמצעות מומחים.
המבצע צריך להיות מסוגל להגדיר בצורה נכונה את אסטרטגיית החיפוש, לבחור את מאגרי
המידע הנכונים...

נשמח לסייע לכם בכל שאלה